Elsweyr – Ejderhalar geri dönüyor!

Dün yapılan Twitch yayını ile Haziran ayında çıkacak olan yeni ek paket Elsweyr, Ejderhaların dönüşü, yeni Necromancer Class’ı ve Cyrodiil odaklı bir çok yeniliğin haberi verildi. Detaylar yazının devamında!

Ejderhaların Dönüşü!

Gözlerinizi dört açın ve gökyüzünden ayırmayın!

2019 yılı boyunca Wrathstone DLC’si ile başlayarak oyuna eklenecek içeriklerin neredeyse tamamı Ejderhaların dönüşü teması üzerine kurulu olacak. İşte Ejderha Sezon’unun bölümleri:

 1. Wrathstone DLC (Dungeon DLC’si): Önümüzdeki hafta PTS’ye geliyor! (Patch Note’ları açıklandığında daha detaylı bir yazı paylaşacağım.)
 2. Elsweyr Chapter (Ek Paket: 5 Haziran)
 3. Henüz duyurulmamış Dungeon DLC’si (3. Çeyrek)
 4. Henüz duyurulmamış DLC – Yeni harita (4. Çeyrek)

The Elder Scrolls Online: Elsweyr

Ejderhalar geri dönüyor! Abnur ve Euraxia Tharn’ın başlarından büyük işlere kalkışması sonucu uzun süredir kapalı kapılar ardında saklanan Kaalgrontiid ve takipçilerinin serbest kalması ile ejderhalar göklere geri dönüyor. Khajitlerin diyarı Elsweyr büyük tehtit altında!

Elsweyr Ek Paket İçeriği:

 • Keşfedilecek yepyeni bir harita: Elsweyr
 • Ejderhaların dönüşü çerçevesinde gelişen bir hikaye ve görev dizisi
 • Yeni ve süper güçlü bir Class: Necromancer: Necromancer
  Şimdilik gelen haberlere göre bu yeni class Warden’da da olduğu gibi sadece ek paketi satın alan kişiler tarafından kullanılabilecek. Ek olarak oyun tüm oyunculara ücretsiz bir adet ekstra karakter slotu hediye edecek. Necromancer’ın skill ağaçları ise şu şekilde:

  • Living Death: Heal odaklı skill ağacı. Restoring Tether, Mend Flesh gibi skiller.
  • Reaper: DPS odaklı skill ağacı. Burning Skull, Siphon Energy, Skeleton Bomber, Summon Skeletal Mage, Bone Dragon Breath(Ulti) gibi skiller.
  • Bone Tyrant: Tank odaklı skill ağacı. Taste of Life, Bone Armor, Consume, Bone Colossus Transformation(Bone Colossus’a dönüşmenizi sağlayan ulti) gibi skiller.

  Yapılan açıklamalardan ve skill ağaçlarından da anlaşıldığı üzere bu yeni class’ı Healer, Tank veya DPS olarak oynamak mümkün olacak.

 • 12 kişilik yeni Trial: Sunspire: Tüm bossları birer Ejderha olan uzun ve meşakatli bir Trial. Geliştiriciler tarafından tarz olarak Maw of Lorkhaj’a benzeyeceği söyleniyor. Daha önceki triallardan farklı olarak bu trialda her Boss’un kendi hard(zor) mode özelliği olacak. Dolayısıyla bossların bir kısmıyla normal şekilde bir kısmıyla da hard mode’da savaşmak mümkün olacak.
 • Yeni özel harita etkinliği: Ejderha Saldırıları: Haritanın belli yerlerinde belirli aralıklarla Skyrimde olduğu gibi Ejderha saldırısı olacağı söyleniyor. “Ancak kimsenin Dragonborn olmaması sebebiyle bu karşılaşmaların Skyrim’de olduğu kadar kolay olmasını beklemeyin :)” tarzında bir açıklama da geliştiriciler tarafından yapılmış durumda!
 • Bir sürü Delve, public dungeon ve yan görevler
 • Henüz tamamı açıklanmamış bir çok ana oyun güncellemesi

Ön Sipariş Dönemi başladı!

Yeni paket Elsweyr’i oyunun kendi sitesi veya Steam üzerinden şimdiden ön-sipariş ile satın almanız mümkün. Ek paketi ön sipariş ile satın alanlar Noble Clan Chief kostümü, Blue Dragon Imp pet, 1 adet Baandari Pedlar Crown Crate ve XP Scroll’ları hediyelerine sahip olacak. Ayrıca yalnızca dijital ön-siparişlere özel olarak Rahd-m’Athra isimli aşağıda gördüğünüz binek satın alımınızın hemen ardından hesabınıza eklenecek.

Elsweyr şuanda 4 farklı paket ile satışta:

 • The Elder Scrolls Online: Elsweyr Standard Edition: (Rahd-m’Athra Binek içeriyor) Satış Fiyatı €59.99, Steam Satış Fiyatı: 290 TL
 • The Elder Scrolls Online: Elsweyr  Digital Upgrade: (Rahd-m’Athra Binek içeriyor) Satış Fiyatı €39.99, Steam Satış Fiyatı: 190 TL
 • The Elder Scrolls Online: Elsweyr Digital Collector’s Edition: (Rahd-m’Athra ve Senche-raht Binek içeriyor) Satış Fiyatı €79.99, Steam Satış Fiyatı: 390 TL
 • The Elder Scrolls Online: Elsweyr Digital Collector’s Edition Upgrade: (Rahd-m’Athra ve Senche-raht Binek içeriyor) Satış Fiyatı €49.99, Steam Satış Fiyatı: 240 TL

Collecter’s Edition İçerikleri

Yeni bir oyuncu iseniz; hem ana oyun hem tüm önceki ek paketler(Morrowind ve Summerset) hem de yeni Elsweyr ek paketine sahip olmak istiyorsanız bu paket size göre! İşte paketin içeriği:

 • Senche-raht mount: En heybetli Khajit türü olan Senche-rahtsizin özel bineğiniz olacak.
 • Ashen Scar Jerboa Pet
 • Archaic Lore Tablets Memento
 • Khajiiti Culture Emote Pack: Khajit kültürüne has birbirinden ilginç emotelar(ifadeler).
 • Dragonbone Outfit Style: Ek olarak herhangi bir zırh veya silah parçanızı bu motife dönüştürebilme imkanı sunuyor.

Collector’s Edition paketinin satın alınması durumunda Morrowind ve Summerset ek paketleri ve Rahd-m’Athra bineği direkt olarak hesabınızda aktif edilecek. Ancak Elsweyr ve diğer içerikler çıkış tarihinden itibaren aktif olacak.

Elder Scrolls Online Mağaza Adresi: elderscrollsonline.com/store

Steam Mağaza Adresi: store.steampowered.com/app/925100/The_Elder_Scrolls_Online__Elsweyr

Content Protection by DMCA.com