Midyear Mayhem PvP Eventi 2018

Savaşa hazır olun! Efsanevi kahraman Pelinal Whitestrake’i ve Heldon Köprüsü’ndeki zaferini bu yıl ikincisi yapılacak olan Midyear Mayhem PvP etkinliğine katılarak kutlayın ve Midyear Victor’s Laurel Wreath(Defne Çelengi) isimli özel tacı kazanma şansı yakalayın! Söylentiye göre bu çelengi giyenler içinin Whitestrake’in kutsal öfkesiyle dolup taştığını hissediyormuş. Defne çelengi ve çift AP Bonusunu, PvP Setleri ve özel craft eşyalarını nasıl kazanabileceğini öğrenmek isteyenleri yazının devamına alalım!

Midyear Mayhem Etkinlik Detayları

Aksiyona hazır mısınız? PvP oyuncularına harika yeni ödüller sağlayan bu etkinlik Türkiye saatiyle 26 Temmuz saat 17:00‘de başlıyor ve 6 Ağustos saat 17:00‘de sona eriyor. Etkinliğe katılmak ve savaş alanlarını onurlandırmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

 • Crown Store üzerinden “Details on the Midyear Mayhem” isimli ücretsiz paketi aktive edin.
 • Alliance War grubunuzun Cyrodiil ana kapısına seyahet edin. (Oyun içerisinden L tuşuna basarak girmek istediğiniz mücadeleye çift tıklayın ve gelen daveti kabul edin)
 • Predicant Maera adlı karakterin yanına gidin ve Midyear Mayhem isimli görevi alın. (Geçtiğimiz yılki event’de görevi tamamladıysanız tekrar yapmanıza gerek kalmayacak.)
 • Görevi tamamladığınızda Scroll of Pelinal’s Ferocity ve Pelinal’s Midyear Boon Box isimli iki eşya tarafınıza verilecek. Scroll’u aktive ettiğinizde 2 saat sürecek olan %100 Alliance Points Buff’ını alacaksınız. Scroll’un kullanım limiti yok, yani etkinlik süresince scroll’u kullanarak sürekli AP Buff’ını alabilirsiniz. %100 AP Buff’ı aşağıdaki oyun bölümlerinde geçerli olacak:
  • Alliance War (Cyrodiil)
  • Imperial City (Imperial City DLC veya ESO Plus üyeliği gerektirir.)
  • Battlegrounds

Geçen sene event’e katılarak görev tesliminde alınan Scroll’a hala sahip olanlar bu scroll’u kullanarak AP Buff’ını aktive edebilirler. Scroll’u çöpe atmış olanlar ise Predicant Maera’dan 100 Gold karşılığında tekrar satın alabilirler.

Event’e herkesin katılabilmesi için 2 adet yeni 7 günlük CP Campaign’i aktive edilecek.

Etkinlik Ödülleri

Etkinlik süresince PvP aktivitelerinde yer alarak Midyear Victor’s Laurel Wreath isimli özel şapkayı (Collectible Hat) kazanabilirsiniz. Bu altın çelengi gururla takabilir ve savaş alanında durdurulamaz bir güç olduğunuzu herkese gösterebilirsiniz.

Bu şapka, birbirinden zor 7 özel etkinlik başarısının tamamını kazanmanızı gerektiren Star-Made Knight başarısının ödülü olarak verilmektedir. Başarı detayları için oyun içerisinde J tuşuna basarak Achievements bölümüne göz atabilirsiniz. (Not: Bazı başarıları alabilmek için Imperial City DLC’sine sahip olmalısınız.)

Bu etkinlik süresince kazanacaklarınız Alliance Point Bonusu ve Defne Çelengi(Şapka) ile sınırlı değil! PvP alanlarında mücadele sonucu her zaman aldığınız ödül içerikli Rewards for the Worthy maillerin içerisine Pelinal’s Midyear Boon Box isimli ekstra bir kutu dahil edilecek. Bu kutular Tel Var Stone içerecek ve eğer şanslıysanız aşağıda bulunan özel hediyelerden birini de kutuların içerisinde bulabilirsiniz.

 • Transmute Kristalleri
 • Alchemy materyalleri(otlar)
 • PvP eşyaları (repair kit, forward camp ve siege weapon)
 • Akaviri ve üyesi olduğunuz Alliance’ın motifleri ve stil materyalleri!
 • Coldharbour siege weapon
 • Prismatic Runestone (Hakeijo)
 • Books of Pelinal serisinin bir parçası (Ev eşyası – Kitap)

Bitmedi! Etkinlik süresince Cyrodiil içerisinde haritadan toplanan materyaller(ot, çiçek, demir, odun gibi) 2 katına çıkacak.

Bunlara ek olarak yalnızca hafta sonlarında Cyrodiil’i ziyaret eden ve size özel set parçalarını elde etme şansı veren Adhazabi Aba-daro, Alliance War içerisinde elde edilebilen özel setlerin tamamının Legendary(Altın) takılarını satıyor olacak.

Adhazabi Aba-daro

Etkinliğin başladığı ilk hafta sonu Alliance points karşılığı istediğiniz her setin(Sadece Alliance War içerisinde elde edilen setler, yani PvP Setleri) altın kolyesini satın alma şansınız olacak. İkinci hafta sonu ise aynı setlerin yüzükleri Adhazabi tarafından satışa sunulacak.

Son olarak, 26-30 Temmuz tarihleri arasında Star-Made Wolfshead isimli kostümü Crown Store’dan satın alabileceksiniz. Bu paket 3 adet özel Taç içeriyor.

Star-Made Wolfshead

Hepinizi savaşa bekliyoruz!


ESO Etkinlik Duyurusu: elderscrollsonline.com

Content Protection by DMCA.com