Midyear Mayhem – PvP Event’i!

Savaşa hazır olun! Efsanevi kahraman Pelinal Whitestrake’i ve Heldon Köprüsü’ndeki zaferini bu yılın ilk Midyear Mayhem PvP etkinliğine katılarak kutlayın ve Midyear Victor’s Laurel Wreath(Defne Çelengi) isimli özel şapkayı kazanın! Söylentiye göre bu çelengi giyenler içinin Whitestrake’in kutsal öfkesiyle dolup taştığını hissediyormuş. Defne çelengini ve çift AP Bonusu, PvP Setleri ve özel craft eşyalarını nasıl kazanabileceğini öğrenmek isteyenleri yazının devamına alalım!

Etkinlik Detayları

Aksiyona hazır mısınız? PvP oyuncularına harika yeni ödüller sağlayan bu etkinlik Türkiye saatiyle 20 Temmuz saat 17:00‘de başlıyor ve 31 Temmuz saat 17:00‘de sona eriyor. Etkinliğe katılmak ve savaş alanlarını onurlandırmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

 • Crown Store üzerinden “Details on the Midyear Mayhem” isimli ücretsiz paketi aktive edin.
 • Alliance War grubunuzun Cyrodiil ana kapısına seyahet edin. (Oyun içerisinden L tuşuna basarak girmek istediğiniz mücadeleye çift tıklayın ve gelen daveti kabul edin)
 • Predicant Maera adlı karakterin yanına gidin ve Midyear Mayhem isimli görevi alın.
 • Görevi tamamlayın ve Scroll of Pelinal’s Ferocity ve Pelinal’s Midyear Boon Box isimli iki eşya görev tesliminde tarafınıza verilecek. Scroll’u aktive ettiğinizde 2 saat sürecek olan %100 Alliance Points Buff’ını alacaksınız. Scroll’un kullanım limiti yok, yani etkinlik süresince scroll’u kullanarak sürekli AP Buff’ını alabilirsiniz. %100 AP Buff’ı aşağıdaki oyun bölümlerinde geçerli olacak:
  • Alliance War (Cyrodiil)
  • Imperial City (Imperial City DLC veya ESO Plus üyeliği gerektirir.)
  • Battlegrounds (ESO: Morrowind gerektirir)

Etkinlik süresince PvP aktivitelerinde yer alarak Midyear Victor’s Laurel Wreath isimli özel şapkayı (Collectible Hat) kazanabilirsiniz. Bu altın çelengi gururla takabilir ve savaş alanında durdurulamaz bir güç olduğunuzu herkese gösterebilirsiniz.

Bu şapka, birbirinden zor 7 özel etkinlik başarısının tamamını kazanmanızı gerektiren Star-Made Knight başarısının ödülü olarak verilmektedir. Başarı detayları için oyun içerisinde J tuşuna basarak Achievements bölümüne göz atabilirsiniz. (Not: Bazı başarıları alabilmek için Imperial City DLC’sine ve Morrowind Ek paketine sahip olmalısınız.)

Bu etkinlik süresince kazanacaklarınız Alliance Point Bonusu ve Defne Çelengi(Şapka) ile sınırlı değil! PvP alanlarında mücadele sonucu her zaman aldığınız ödül içerikli Rewards for the Worthy maillerin içerisine Pelinal’s Midyear Boon Box isimli ekstra bir ödül dahil edilecek. Bu kutular Tel Var Stone içerecek ve eğer şanslıysanız aşağıda bulunan özel hediyelerden birini de kutuların içerisinde bulabilirsiniz.

 • Alchemy materyalleri(otlar)
 • PvP eşyaları (repair kit, forward camp ve siege weapon)
 • Akaviri ve üyesi olduğunuz Alliance’ın motifleri!
 • Üyesi olduğunuz Alliance’ın stil materyali (style material)
 • Akaviri stil materyali
 • Coldharbour siege weapon
 • Prismatic Runestone (Hakeijo)
 • Books of Pelinal serisinin bir parçası (Ev eşyası – Kitap)

Bitmedi! Etkinlik süresince yalnızca hafta sonlarında Cyrodiil’i ziyaret eden ve size özel set parçalarını elde etme şansı veren Adhazabi Aba-daro, Alliance War içerisinde elde edilebilen özel setlerin tamamının Legendary(Altın) takılarını satıyor olacak.

Etkinliğin başladığı ilk hafta sonu Alliance points karşılığı istediğiniz her setin(Sadece Alliance War içerisinde elde edilen setler, yani PvP Setleri) altın kolyesini satın alma şansınız olacak. İkinci hafta sonu ise aynı setlerin yüzükleri Adhazabi tarafından satışa sunulacak. Bu özel altın takılar yalnızca AP ile satın alınabilecek ve Adhazabi altın kabul etmeyecek bu sebeple istediğiniz set parçaları için yeteri kadar AP biriktirdiğinizden emin olun!

Son olarak, 27-31 Temmuz tarihleri arasında Midyear Mayhem Crowns isimli paketi Crown Store’dan satın alabileceksiniz. Bu paket 3 adet özel Taç içeriyor.

Hepinizi savaşa bekliyoruz!


ESO Etkinlik Duyurusu: elderscrollsonline.com

Content Protection by DMCA.com