Motif Farm Yöntemleri & Noktaları

Summerset Motifleri ile güncellendi.
Oyunda bulunan motiflerin, stil materyallerinin ve motif parçaların elde edilme yöntemlerinin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

High Elf Motif

1 – High Elf (Adamantite)
2 – Dark Elf (Obsidian)
3 – Wood Elf (Bone)
4 – Nord (Corundum)
5 – Breton (Molybdenum)
6 – Redguard (Starmetal)
7 – Khajiit (Moonstone)
8 – Orc (Manganese)
9 – Argonian (Flint)
Mavi renkli ve tek parça halinde bulunan motiflerdir. Oyundaki tüm haritalardan elde edilebilirler. Genellikle oyundaki çanta, çekmece, dolap ve benzeri yerlerden kolayca bulunabilirler.

 

 

10 – Imperial (Nickel): Sarı renkli ve tek parça halinde bir motiftir. Yine oyundaki tüm haritalardan elde edilebilirler. Çanta, çekmece, dolap vb. yerlerde bulunabilmektedir ancak oldukça nadir bulunur.

11 – Ancient (Elf Palladium)
12 – Barbaric (Copper)
13 – Primal (Argentum)
14 – Daedric (Daedra Heart)
Mor renkli ve yine tek parça halinde bulunan motiflerdir. Oyundaki tüm haritalardan elde edilebilirler. Genellikle oyundaki çanta, çekmece, dolap ve benzeri yerlerden bulunabilirler. Imperial motif kadar olmasa da yine nadir bulunan motiflerdendir.

15 – Dwemer (Dwemer Frame): Mor ve parça parça toplanan bir motiftir. Oyun içerisinde bulunan Dwemer dungeonlarındaki çömlek, vazo vb. eşyaların içinde bulunabilirler. 14 parçadan oluşur ve her parçası ayrı ayrı bulunmalıdır.

Glass Style Motif

16 – Glass (Malachite): Günlük craft görevlerinin teslim edilmesi sonucu ödül olarak verilen Glass Style Motif Fragment adlı parşomenden 10 adet toplanıp Merethic Restorative Resin adlı eşya ile birlikte birleştirilerek 14 Glass Motif parçasından rastgele bir tanesi elde edilmektedir. Merethic Restorative Resin eşyası Mystic türündeki satıcılardan (vendor) 10.000 altın karşılığında satın alınabilmektedir.

17 – Xivkyn (Charcoal of Remorse): Imperial City içerisinde bulunan ve 60 adet Key Fragment ile açılabilen Trophy Vaults isimli kasalardan düşebilmektedir.

18 – Akaviri (Goldscale): Cyrodiil içerisinde her alliance’ın kendi merkezinde bulunan War Researcher Merchant isimli satıcılardan Alliance Points karşılığında her parçası ayrı ayrı satın alınabilmektedir.

19 – Mercenary (Laurel): Günlük dungeon görevlerinin (Undaunted pledges) teslim edilmesi sonucu kazanılan anahtarlar ile Undaunted sandıklarının açılması sonucu elde edilebilirler.

20 – Yokudan (Ferrous Salts): Craglorn’da bulunan günlük olarak tekrarlanabilen görevlerin teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

21- Ancient Orc (Cassiterite): Wrothgar haritasında bulunan Public Dungeonlarda(Old Orsinium & Rkindaleft) bulunan boss’ları öldürerek kazanılabilmektedir.

22 – Trinimac (Auric Tusk): Wrothgar haritasında bulunan günlük dungeon görevlerinin (Delve quests) teslim edilmesi sonucu alınan ödül kutularından çıkabilmektedir.

23 – Malacath (Potash): Wrothgar haritasında bulunan günlük World Boss görevlerinin teslim edilmesi sonucu alınan ödül kutularından çıkabilmektedir.

24 – Outlaw (Rogue’s Soot): Hew’s Bane haritasında bulunan World ve Dungeon Boss’larını öldürerek kazanılabilmektedir.

25 – Aldmeri Dominion (Eagle Feather)
26 – Daggerfall Covenant (Lion Fang)
27 – Ebonheart Pact (Dragon Scute)
Cyrodiil ve Imperial City’de bulunan chestlerden bulunabilirler. Her karakter yalnızca kendi üyesi olduğu Alliance’a ait motifleri bulabilmektedir. Örneğin, Aldmeri Dominion üyesi bir karakter Ebonheart Pact motifi bulamaz, Guild Store’lardan temin etmek zorundadır.

28 – Ra Gada (Ancient Sandstone): Craglorn’da bulunan Dungeon, World Boss ve Sandıklardan kazanılabilmektedir.

29 – Soul-Shriven (Azure Plasm): Cadwell’s Silver görevinin tamamlanıp teslim edilmesi sonucunda Cadwell tarafından hediye edilmektedir. Satılması mümkün değildir.

30 – Morag Tong (Boiled Carapace): Vvardenfell haritasındaki günlük görevlerin(Vivec City, Halls of Justice’den alınır) teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

31 – Skinchanger (Wolfsbane Icense): New Life Festival etkinliği süresince yapılabilen görevlerin teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

32 – Abah’s Watch (Polished Shilling): Hew’s Bane haritasındaki Thieves Guild tabelasından alınan günlük görevlerin teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

33 – Thieves Guild (Fine Chalk): Hew’s Bane haritasındaki Thieves Guild içerisinden alınan günlük hırsızlık görevlerinin(Heist Quest) teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

34 – Assassins League (Tainted Blood): Gold Coast haritasında bulunan World ve Dungeon Boss’larını öldürerek kazanılabilmektedir.

35 – Dro m’athra (Defiled Whiskers): Maw of Lorkhaj’ın haftalık görevlerinin teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

36 – Dark Brotherhood (Black Beeswax): Gold Coast haritasındaki Dark Brotherhood merkezinden alınabilen günlük görevlerin(Black Sacrament quest) teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

37 – Ebony (Night Pumice): Her alliance’ın başkentinde(Deshaan gibi) bulunan Mastercraft Mediator isimli satıcılardan Writ Voucher ile satın alınabilmektedir.

38 – Draugr (Pristine Shroud): Fighters, Mages ve Undaunted Guildlerinin günlük görevlerinin teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

39 – Minotaur (Oxblood Fungus): Gold Coast haritasından alınabilen günlük görevlerin (Looming Shadows ve Tribune’s Folly) teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

40 – Order of the Hour (Pearl Sand): Gold Coast haritasından alınabilen günlük görevlerin (Roar of the Crowds, Kvatch Arena) teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

41 – Celestial (Star Sapphire): Craglorn’da bulunan trial’ların haftalık görevlerinin teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

42 – Hollowjack (Amber Marble): Witches Festival etkinliği süresince yapılabilen görevlerin teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

43 – Harlequin (Mimic Stone): Belirli aralıklarla Crown Store’da satılmaktadır.

44 – Silken Ring (Distilled Slowsilver): Cradle of Shadows isimli dungeon’ın son boss’unun öldürülmesi sonucu kazanılabilmektedir. Normal şartlarda %50 ihtimalle kazanılırken, Hard Mode yapılması durumunda %100 ihtimalle bir motif parçası vermektedir.

45 – Mazzatun (Leviathan Scrimshaw): Ruins of Mazzatun isimli dungeon’ın son boss’unun öldürülmesi sonucu kazanılabilmektedir. Normal şartlarda %50 ihtimalle kazanılırken, Hard Mode yapılması durumunda %100 ihtimalle bir motif parçası vermektedir.

46 – Frostcaster (Mimic Stone): Belirli aralıklarla Crown Store’da satılmaktadır.

47 – Buoyant Armiger (Volcanic Viridian): Vvardenfell haritasında bulunan chestlerden bulunabilmektedirler. Oyunun en nadir motifidir ve bulma şansı oldukça düşüktür. Champion of Vivec başarısının alınması düşme ihtimalini bir miktar arttırmaktadır.

48 – Ashlander (Boiled Carapace): Vvardenfell haritasındaki günlük görevlerin(Vivec City, Halls of Justice’den alınır) teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

49 – Militant Ordinator (Lustrous Sphalerite): Vivec City’de bulunan Coloration isimli Vendor’dan Alliance Points karşılığında parça parça satın alınabilir.

50 – Telvanni (Wrought Ferrofungus)
51 – Redoran (Polished Scarab Beetle)
52 – Hlaalu (Refined Bonemold Resin)
Bu motifler Vvardenfell haritasında bulunan NPC karakterlerden pickpocket(hırsızlık) ile çalınarak elde edilebilmektedir.

53 – Clockwork (-): Henüz elde edilemiyor.

54 – Bloodforge (Bloodroot Flux): Bloodroot Forge isimli dungeon’ın son boss’unun öldürülmesi sonucu kazanılabilmektedir. Normal şartlarda %50 ihtimalle kazanılırken, Hard Mode yapılması durumunda %100 ihtimalle bir motif parçası vermektedir.

55 – Dreadhorn (Minotaur Bezoar): Falkreath Hold isimli dungeon’ın son boss’unun öldürülmesi sonucu kazanılabilmektedir. Normal şartlarda %50 ihtimalle kazanılırken, Hard Mode yapılması durumunda %100 ihtimalle bir motif parçası vermektedir.

56 – Apostle (Tempered Brass)
57 – Ebonshadow (Tenebrous Cord)
Clockwork City haritasındaki günlük görevlerin teslim edilmesi sonucu kazanılabilmektedir.

58 – Fang Lair (Dragon Bone): Fang Lair isimli dungeon’ın son boss’unun öldürülmesi sonucu kazanılmaktadır. Veteran Mode’da sık, Veteran HM’da ise garanti olarak düşmektedir.

59 – Scalecaller (Infected Flesh): Scalecaller Peak isimli dungeon’ın son boss’unun öldürülmesi sonucu kazanılmaktadır. Veteran Mode’da sık, Veteran HM’da ise garanti olarak düşmektedir.

60 – Bilinmiyor

61 – Psijic (Vitrified Malondo)
62 – Sapiarch (Culanda Lacquer)
Summerset/Alinor şehrinden alınan günlük görevlerin teslim edilmesi sonucu kazanılmaktadır.

63 – Bilinmiyor

64 – Pyandonean (Sea Serpent Hide): Summerset haritasında balık tutarak kazanılan cam şişelerden elde edilebilmektedir.

Content Protection by DMCA.com