Steam Dışı ESO hesabını Steam Hesabına Bağlama

Bildiğiniz gibi oyunun kendi sitesi üzerinden aylık ESO Plus üyeliği 13€(70 TL) gibi bir fiyata alınırken, oyunu Steam üzerinden oynayanlar aylık 42 liraya ESO Plus satın alabiliyorlar. Bu sebeple düzenli olarak ESO Plus satın alanlar için hesabını bağlamak uzun vadede daha karlı olabiliyor.

Size bu işlemin nasıl yapıldığını anlatacağım. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamanız gerekmektedir. Sorun yaşayanlar yorum kısmından belirterek yardım isteyebilir.

Adım 1: Steam Üzerinden Satın Alım

İlk olarak oyunu hesabınıza bağlamak için öncelikle oyunu Steam üzerinden ikinci bir kez satın almanız gerekiyor. Oyunu satın aldıktan sonra indirme işlemini başlatın ve oyun dosyalarınız oluşturulmaya başlayacaktır.

Bu aşamadan sonra oyun tekrar indirilecektir. Oyunu tekrar indirmeden, yüklü olan ESO dosyalarını kullanmak için 2. adımı uygulayabilirsiniz. Oyunu tekrar indirecek olanlar 2. adımı atlayabilir.

Adım 2: Steam Client’ının Kurulumu

Bu işlem bitip, oyun indirilmeye başladığında indirme işlemini durdurup Steam’i tamamen kapatın. Oyunun sizdeki asıl versiyonunun kurulu olduğu dizini açıp Launcher ve The Elder Scrolls Online klasörlerini kopyalayın ve Steam>steamapps>common>Zenimax Online klasörü içerisine yapıştırın. (Klasör yoksa oluşturun.)

ESO Steam bağlama
Bunlar oyunun ana dosyalarıdır ve kendi ESO kopyanızdan steam içerisine kopyalamanızda bir sakınca yoktur. Ancak oyunun steam versiyonuna özel bazı farklı dosyaları da mevcut, bu dosyaları konunun ekinde paylaştım. Ekten indirdiğiniz rar dosyasının içerisinden çıkan steamapps klasörünü Steam’in kurulu olduğu dizine yapıştırın ve dosyalarınızı güncelleyin. (Örn: C:\Program Files (x86)\Steam).

Kopyalama işlemleri sonucunda steamapps içerisindeki Zenimax Online klasörünüzün içeriği yandaki ekran görüntüsündeki gibi olmalıdır.

 

 

Ek olarak appmanifest_306130.acf isimli dosyanın da steamapps klasörü içinde bulunduğundan emin olun.

steamapps klasöründe bulunan downloading klasörüne girin ve klasör içerisindeki dosyaların tamamını silin.

Adım 3: Linkleme İşlemi

Steam üzerinden Elder Scrolls Online’ı çalıştırın. Launcher’da Play’e basın ve oyunun ana menüsü geldiğinde karşınıza iki seçenek çıkacaktır.

İlk sıradaki ve otomatik olarak seçili olarak karşınıza çıkan seçenek yeni bir oyun hesabı oluşturmanız içindir, kesinlikle bu seçeneği SEÇMEYİN. Zaten bir oyun hesabım var(I have an existing PC/Mac Elder Scrolls Online account) yazan ikinci sıradaki seçeneği işaretleyin.

Karşınıza oyun kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz için bi ekran gelecektir, buradan her zamanki Elder Scrolls Online üye bilgilerinizle giriş yapın. Halihazırda sahip olduğunuz oyun hesabınızı, steam hesabınıza linklemek isteyip istemediğinize dair aşağıdaki gibi bir onay penceresi açılacaktır.

ESO Link

Accept(E)’e basın ve hesaplarınızın bağlanma işlemi tamamlanmış olacaktır.
Bu aşamadan sonra oyuna dilerseniz Steam üzerinden dilerseniz eskisi gibi sahip olduğunuz orjinal sürümü üzerinden giriş yapabilirsiniz. İsterseniz yer kaplamaması için oyunun iki kopyasından birini bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz. Bu bağlama işlemi sayesinde artık siz de çok daha ucuza ESO Plus üyeliği satın alabilirsiniz.

Keyifli oyunlar dilerim 🙂

Dosyaları İndirmek için Link: https://drive.google.com/open?id=19lqbD8VoI85LxWfXufEUqeTKyrwUeys_

 

 

Content Protection by DMCA.com