Psijic Order Yetenek Ağacının Açılması ve Yükseltilmesi

Psijic Order yetenek ağacınızı açmak ve seviyesini yükseltilmek için makale içeriğini adım adım takip edebilirsiniz.

Öncelikle Summerset DLC’sine erişiminiz olması gerekmektedir.

Adım 1

Psijic Order ağacının açılması için Artaeum adasına gitmemiz gerekiyor ve bunun için de öncelikle Summerset haritasının başlangıç görevinin yapılması gerekiyor. Summerset -> Shimmerene şehrine ışınlanın ve Calibar isimli NPC’den The Queen’s Decree isimli başlangıç görevinizi alın.

Calibar

Görevi tamamladığınıza Artaeum adasına ulaşmış olacaksınız ve Psijic NPC’ler aktif olacak. Adaya vardığınızda adanın kuzeyinde bulunan Ceporah Tower’a gidin ve Loremaster Celarus ile konuşarak Psijic Order’ın ilk görevini kabul edin.

Not: Görevlere başlamadan önce Map Pins isimli addon’u kurmanızı öneririm. Rehber boyunca gitmeniz gereken yerlerin listesini haritada işaretli olarak görebilirsiniz ancak oyun içerisinden de bu noktaları görebilmek ve hızlıca ulaşmak için Map Pins addon’unun Time Rifts özelliğini kullanabilirsiniz. Addon’u yükledikten sonra Haritayı açarak sağ üstte bulunan Filters sekmesinden Time Rifts seçeneğini işaretlemeyi unutmayın. Addon kurulumu hakkında detaylı bilgi için https://elderturks.com/minion-nedir-nasil-kullanilir/ isimli makaleyi inceleyebilirsiniz.

Adım 2

Psijic Order seviyesini yükseltmek için Tamriel’in dört bir yanında bulunan time breachleri(uzay zaman bükülmelerini) bularak kapatmanız gerekecek. Bunları görebilmeniz için de Augur of the Obscure isimli konuşan nesneye ihtiyacınız olacak. İlk göreviniz bunu bulmanız için.

Görevi aldıktan sonra görev adımlarını takip edin ve Summerset haritasının sol kıyısında bulunan Wasten Coraldale’e varacaksınız. Buradan Augur’u alıp tekrar Summerset’e dönün ve haritada aşağıda görünen noktalara giderek breachleri kapatın.

Tüm breachleri kapattıktan sonra Artaeum’a dönerek Josajeh ile konuşun ve görevi teslim edin. Görevi teslim ettiğinizde Psijic Skill Ağacı açılmış olacak. Hemen ardından sonraki görevi alabilirsiniz, bundan sonra alacağınız görevler aşağı yukarı birbirinin aynısı ve farklı haritalara giderek bu haritalarda bulunan breachleri kapatmanız gerekecek.

Görevleri aldıktan sonra envanterinize bir harita (Map) eklenecek. Oyun içi harita üzerinde gitmeniz gereken noktaları görebilmek için öncelikle bu haritayı bir kez açıp bakmanız gerekiyor. Haritayı açtıktan sonra rehberde gösterilen noktalara gidebilirsiniz.

Adım 3

Glenumbra’ya gidin ve breachleri kapatın.

Stormhaven’a gidin ve breachleri kapatın.

Alik’r Desert’a gidin ve breachleri kapatın.

Artaeum’a dönerek görevi teslim edin ve sonraki görevi alın.

Adım 4

Eastmarch’a gidin ve breachleri kapatın.

The Rift’e gidin ve breachleri kapatın.

Stonefall’a gidin ve breachleri kapatın.

Artaeum’a dönerek görevi teslim edin ve sonraki görevi alın.

Adım 5

Sıradaki görevinizde Staff of Towers isimli eşyanın 4 parçasını bulmanız gerekiyor. Öncekilerin aksine bu sefer gideceğiniz noktalarda ışık hüzmeleri bulacaksınız ve bunları takip ederek en sonuncusuna ulaştığınızda önünüzde kazmanız gereken bir toprak yığını olacak ve eşyanın parçalarını bulacaksınız. Aşağıdaki haritalarda Start noktasına giderek ışıkları takip edin. End olarak işaretli noktalar ise kazmanız gereken toprağın olduğu yeri gösteriyor. Haritaya bakmadan ışıkları takip ederek de kazı noktasına ulaşabilirsiniz.

1. Parça Başlangıç noktası: Bangkorai -> Pelin Graveyard

2. Parça Başlangıç noktası: Alik’r Desert -> Leki’s Blade

3. Parça Başlangıç noktası: Shadowfen -> The Hist

4. Parça Başlangıç noktası:Deshaan -> Fang Spires

4 parçayı da aldıktan sonra Artaeum’a dönün ve görevi teslim edin.

Adım 6

Bu görev de bir önceki breach kapatma görevlerinin aynısı;

Grahtwood

Greenshade

Malabal Tor

Artaeum’a dönün görevi teslim edin ve sonraki görevi alın. Sıradaki haritalar ise Shadowfen ve Deshaan

Artaeum’a dönün ve görevi teslim edin.

Adım 7

Sıradaki görevimizde ise yine Staff of Towers isimli eşyanın diğer 4 parçasını bulmamız gerekiyor. Yine Start noktalarından başlayarak kazı noktasına ulaşın ve parçaları çıkarın.

1. Parça: Stormhaven -> Weeping Giants

2. Parça: Craglorn -> Spellscar

3. Parça: Greenshade -> Labyrinth

4. Parça: Stonefalls -> Brothers

Artaeum’a dönün, görevi teslim edin ve sonraki görevi alın.

Adım 8

Bu görevde tekrar breach kapatacağız. Gideceğimiz haritalar Rivenspire ve Craglorn.

Artaeum’a dönün ve görevi teslim ederek sonraki görevi alın.

Adım 9

Geldik son göreve. Ne yazık ki önceki görevlerde parçalarını topladığımız Staff of Towers çalınmış! Şimdi gidip onu geri almamız gerekiyor. Görev adımlarını takip edin ve Alik’r Desert’da bulunan Divad’s Chagrin Mine isimli Delve’e girin. Boss’u öldürün ve Staff’ı geri alın.

Artaeum’a geri dönün ve görevi teslim edin. Hepsi bu kadar, geçmiş olsun! 😀

 

Content Protection by DMCA.com