Yeni başlayanlar için karakter oluşturma

Karakter oluşturma rehberine hoşgeldiniz. ESO dünyasına adım atmak isteyen bütün oyuncuları selamlıyorum.

ESO’ya ilk başladığınız zaman sizi karakter yaratma ekranında classlar, ırklar ve alliance seçme ekranı karşılayacaktır. Peki yeni oyuna başlayan birinin kafasında küçük bi karışıklık yaratabilir. Oyunda 3 tane alliance ve her alliance altında da 3 tane ırk bulunmaktadır, ayrıca birde oyuna sonradan eklenen DLC (ek paket) olarak alabildiğimiz imperial ırkı bulunmaktadır.
Birde oyunun 5 tane ana classı 1 tanede dlc classı bulunmaktadır. Bu classlar sizin oyun tarzınızı belirleyecektir. Oynamak istediğiniz tarzda classı ve ona uygun ırkı seçip ESO dünyasına adım atabilirsiniz.

Peki hangi class için hangi ırklar uygundur kısaca bunlardan da bahsedeyim.

Alliancelar ve Irklar


Daggerfall Covenant

 • Breton
 • Orc
 • Redguard


Aldmeri Dominion

 • High Elf
 • Khajit
 • Wood Elf


Ebonheart Pact

 • Dark Elf
 • Arganian
 • Nord

NOT: Birde oyun içinde Ek paket olarak imperial ırkı bulunmaktadır. Bu ırka erişmek için oyun içinden crown mağazasından ulaşabilirsiniz ve bu Imperial ırkını istediğiniz alliance da açabilirsiniz.

Classlar

Elder scrolls online size classlar konusunda çok geniş bir alan sunmaktadır yani bütün classlar istediğiniz her şekilde oynamaya müsaittir ve istediğiniz bir classı hem magicka hem de stamina olarak oynayabilirsiniz, tabi bu konu tank ve healer için de geçerlidir. Elder Scrolls online classlar konusunda oyuncuları özgür bırakmıştır ama oynamak istediğiniz classın ırkı büyük önem teşkil etmektedir. Örnek vermek gerekirse; high elf bir nightblade bir karakterin magicka bazlı oyun sergilemesi gerekmektedir, stamina veya tank olarak verimsiz olur hatta oyundan sıkılmanıza bile sebep olabilir o yüzden high elf ırkı ile magicka damage veya healer oynamanız gerekir. Bu sebeple ırk seçimleri çok önemlidir.


Dragonknight


Sorcerer


Templar


Nightblade


Warden


Necromancer

ESO evrenin de şuana denk ırk ve classlar bu şekilde yer almaktadır.

Kısaca size magicka, stamina , tank ve healer için uygun olan ırklar sırasıyla şu şekildedir;

Stamina DPS (yakın dövüş):

 1. Dark Elf
 2. Orc
 3. Khajiit
 4. Wood Elf
 5. Redguard
 6. Imperial
 7. Nord

Magicka DPS (uzak dövüş):

 1. High Elf
 2. Breton
 3. Dark Elf

Healer:

 1. Breton
 2. High Elf
 3. Argonian
 4. Dark Elf

Tank:

 1. Nord
 2. Imperial
 3. Argonian
 4. Redguard
 5. Orc

Class ve Irk dağılımları bu şekilde olmaktadır.

Allianceların altında yer alan ırkları diğer alliancelarda açmak için oyun içi crown mağazasında bulunan Any Race, Any Alliance Bundle paketini alarak istediğiniz alliancedaki ırkları istediğiniz allianceda altında oluşturabilirsiniz. Oyun içinde sonradan karakter alliance’nı değiştirmek mümkün olmadığı için baştan seçip oyuna o şekilde başlamak her zaman iyidir.

Class’a uygun ırkınızı seçtikten sonra tamriel’e giriş yapıp görevlerle ilerlemeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Tamriel sizin onu kurtarmanızı bekliyor herkese bundan sonra Elder Scrolls Online dünyasında başarılar dilerim. Keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirmeniz dileğiyle…

Bol Şanslar 🙂

Content Protection by DMCA.com