Yeni DLC, Horns of the Reach ve Güncelleme 15

Elder Scrolls Online’ın yeni DLC’si Horns of the Reach bu Ağustosta Crown Store’da yerini alacak. DLC her zamanki gibi ESO Plus üyeliğinin bir parçası olacak ve Plus üyeliğine sahip kişiler DLC’ye ek bir ücret ödemeden erişebilecek. Bu yeni ek paket Bloodroot Forge ve Falkreath Hold isimli 2 yeni dungeon ile birlikte bir çok ana oyun güncellemesi ve yeni bir savaş alanı(Battleground) haritası ve oyun türü içerek. Detaylar aşağıda!


Horns of the Reach ek paketi, arkadaşlarınızla birlikte girebileceğiniz 4 kişilik 2 dungeon içeriyor.
Bunlardan ilki Bloodroot Forge, yakın zamanda Reachmen ırkı ve Minataur dostları tarafından tekrar keşfedilen unutulmuş kadim bir demir ocağı. Söylentiye göre burası Daedric prensi Hircine tarafından inanılmaz güçlere sahip silahlar üretmek üzere inşa edilmiş. Dungeon’ı tamamlamak için lavlarla dolup taşan koridorları aşmalı ve ocağın kalbine ulaşarak Gherig Bullblood’ın planlarına bir son vermelisiniz.

İkinci dungeon Falkreath Hold, Domihaus the Bloody-Horned’un işgalci kuvvetleri tarafından elegeçirilmek üzere olan saldırı altındaki bir kasaba. Sen ve arkadaşların bu dungeon’ı tamamlayabilmek için işgalci kuvvetleri aşmalı ve kasabaya girerek korkunç savaşçı Bloody-Horned’u durdurmalısın.

İki dungeon de normal ve veteran(hard mode seçeneği ile birlikte) olmak üzere iki moda sahip olacak ve bir çok yeni başarı kazanma ve özel set eşyaları düşürme şansınız olacak.


Güncelleme 15’in bir parçası olarak 4vs4vs4 oyun moduna da bazı yenilikler gelecek.
Arcane University adında yeni bir harita Battleground haritalarının arasına katılacak ve bu harita Imperial City’de bulunan bir okulun içinde sahne alacak. (Imperial City DLC’sine sahip olmanızı gerektirmiyor) Aldatıcı portallar ve oldukça yüksek platformlar kapalı alanda yapacağınız çekişmeli savaşların bir parçası olacak.

 

Bunlara ek olarak Chaosball adında yeni bir karşılaşma türü de Savaş Alanlarına dahil edilecek. Chaosball, “top” adı verilen alanları elegeçirmenizi ve mümkün olduğunca uzun bir süre elinizde tutmanızı gerektiren bir oyun türü. Ancak önceki oyun modlarından farklı olarak elinizde tuttuğunuz toplar sizi Can Doldurmanızı Ve Zırhınızı azaltan bir debuff etkisine sokacak ve size yavaş yavaş hasar vuracak.

Not: Yeni harita ve oyun modu ESO: Morrowind paketine sahip oyuncuların kullanımına açık olacak.


Son olarak, Güncelleme 15 oyun deneyiminizi güzelleştirecek bir çok yenilik içeriyor. İşte bunlardan bazıları

  • Guild Davet Geçmişi
  • Başlatılmış bir araştırmanın (Trait Research) İptali
  • Alliance Point ve Writ Voucher’larınızı bankanıza yatırarak karakterleriniz arasında ortak kullanıma imkan veren ekonomi güncellemesi

Beceri ve saldırıların oluşturduğu alanların özelleştirilebilir olması adına yapılan bir yenilik de bu güncelleme ile oyuna dahil edilecek. Önceden yalnızca kırmızı alana sahip olan bu beceri ve saldırıların alan renkleri oyuncular tarafından değiştirilebilecek olup, tüm ESO oyuncularının oyunu aynı rahatlıkla oynayabilmesi hedefleniyor.

Her zamanki gibi belirli hata düzeltmeleri ve oyun içi dengeyi sağlama amaçlı düzeltmeler de yapılacak. Yeni evler ve eşyalar da tabi ki unutulmadı!


Yeni DLC önümüzdeki haftadan itibaren PTS(Test serverı) üzerinden oynanabilir olacak. Güncelleme 15’in test serverı üzerindeki katılımı bir gizlilik anlaşması içermeyecek, bu sebeple yeni özellik ve içeriklerden dilediğinizce bahsetmekte özgürsünüz.


Elder Scrolls Online Websitesinden alınarak Türkçe’ye çevrilmiştir. Makalenin orjinali için: elderscrollsonline.com

Content Protection by DMCA.com